Skip to content

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przedszkole Samorządowe w Zagórzu

Sprzątanie świata

W trzeci weekend września, na terenie całej Polski, miała miejsce 28 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA.

W tym roku jej hasło przewodnie brzmiało „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tego ważnego wydarzenia. Ze względu na kapryśną aurę AKCJĘ rozłożyliśmy na 2 ostatnie tygodnie.

Klasy 4 – 8 zostały podzielone na cztery główne kierunki geograficzne, natomiast klasy 0 – 3 sprzątały parkingi, chodniki wokół szkoły, a przedszkolaki boisko i plac zabaw. W trakcie akcji terenowych zebrano w sumie 9 worków odpadów. 

SPRZĄTANIE ŚWIATA ma celu uświadomienie nam wszystkim jak ważna jest ochrona środowiska. Niestety AKCJA pokazała, że wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprzemyślane wyrzucanie odpadów (zagajniki, rzeka, przydrożne rowy, pola uprawne…) to zagrożenie dla natury, której przecież jesteśmy częścią. 

Mamy nadzieję, że SPRZĄTANIE ŚWIATA było dla naszych uczniów niepowtarzalną lekcją ekologii.

Zmiana wielkości czcionki
Zmiana kontrastu