Skip to content

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przedszkole Samorządowe w Zagórzu

Sprzątanie świata

W trzeci weekend września, na terenie całej Polski, miała miejsce 28 AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA.

W tym roku jej hasło przewodnie brzmiało „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ”.

Nasza szkoła również przyłączyła się do tego ważnego wydarzenia. Ze względu na kapryśną aurę AKCJĘ rozłożyliśmy na 2 ostatnie tygodnie.

Klasy 4 – 8 zostały podzielone na cztery główne kierunki geograficzne, natomiast klasy 0 – 3 sprzątały parkingi, chodniki wokół szkoły, a przedszkolaki boisko i plac zabaw. W trakcie akcji terenowych zebrano w sumie 9 worków odpadów. 

SPRZĄTANIE ŚWIATA ma celu uświadomienie nam wszystkim jak ważna jest ochrona środowiska. Niestety AKCJA pokazała, że wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprzemyślane wyrzucanie odpadów (zagajniki, rzeka, przydrożne rowy, pola uprawne…) to zagrożenie dla natury, której przecież jesteśmy częścią. 

Mamy nadzieję, że SPRZĄTANIE ŚWIATA było dla naszych uczniów niepowtarzalną lekcją ekologii.