Skip to content

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przedszkole Samorządowe w Zagórzu

XXI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września, w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, obchodziliśmy XXI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W naszej szkole dzień ten był obchodzony po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że wpisze się na stałe do naszego kalendarza imprez.

Główną atrakcją tego dnia była możliwość słuchania książek wybranych i czytanych głośno przez rodziców, nauczycieli i uczniów. Były to m. in.: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Mikołajek”, „Banda Z Burej”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Magiczne drzewo”, „Emil ze Smalandii” i wiele innych. W przerwach między czytanymi fragmentami można było wziąć udział w kalamburach, w których chodziło o pokazanie tytuły książki, ułożyć z puzzli okładkę wybranej lektury oraz zgadnąć z jakiej pozycji pochodzi wybrany fragment.

Podsumowaniem było głosowanie na książkę, która zrobiła  największe wrażenie na czytelnikach. Wygrała czytana przez jednego z rodziców „Banda z Burej. Tajemnica Gwiazdy Morza” Magdaleny Witkiewicz.

W tym dniu rozpoczęliśmy  dwie akcje „Uwolnij książkę dla przedszkolaka” i „Półka wędrujących książek”, celem których jest dzielenie się swoimi książkami z innymi i zarażanie pasją czytelniczą coraz większej liczby uczniów i przedszkolaków. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, a szczególnie rodzicom, którzy przyjęli zaproszenie i w tym dniu i byli razem z nami.