Skip to content

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przedszkole Samorządowe w Zagórzu

Wycieczka do Eko-Farmy w Szczyrzycu

Wczoraj Zerówka wyruszyła na wycieczkę do Eko-Farmy w Szczyrzycu. Dzieci powitały gospodarzy i rozpoczęły przygodę na farmie zbierając owoce w sadzie. Podopieczni rozpoznawali drzewa sadownicze i krzewy owocowe. Radości z pchania wózka pełnego owoców nie było końca. Później dzieci udały się na pieczenie bułeczek, które w kreatywny sposób ozdabiały zebranymi wcześniej owocami. Wspólnie wykonaliśmy doświadczenie z drożdżami, dzięki któremu dzieci zrozumiały dlaczego bułeczki rosną i są pulchne. Kolejną atrakcją były łamigłówki i zabawy o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki zobaczyły również w jaki sposób tłoczony jest sok z wcześniej zebranych owoców i przekonały się ile soku można wycisnąć z jednego jabłka. 
Zwieńczeniem naszej przygody była konsumpcja wypieków i picie pysznego soku. Po zakupie drobnych eko – pamiątek podziękowaliśmy i mile, pożegnaliśmy piosenką gospodarzy.
Dzieci przekonały się, że warto jeść zdrowe produkty, dbać o przyrodę i odwiedzać takie miejsca jak  Eko-Farma, gdzie można nie tylko zakupić pyszne ekologiczne produkty ale też ucieszyć się przestrzenią, powędrować przed siebie i  być blisko natury.