Skip to content

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przedszkole Samorządowe w Zagórzu

Jesień

Do naszego przedszkola na dobre zawitała jesień. Wszystkie grupy korzystając z darów jesieni ozdobiły swoje sale, oraz wykorzystały je w pracach plastycznych. Jesień to również czas zbiorów oraz przepysznych sezonowych owoców i warzyw. Dzieci miały okazję przygotować samodzielnie sałatkę owocową oraz pyszny, zdrowy soczek. W przedszkolu słychać jesienne piosenki a ściany ozdobiły jesienne prace plastyczne wykonane przez nasze przedszkolaki.

Zeróweczka z jesiennymi piosenkami na ustach wybrała się na spacer w celu zebrania darów jesieni i kolorowych liści, z których wykonała bukiety oraz fantazyjne stworki. W kolejnych dniach Zerówkowicze wykonały wiatraczki, które zabrali na jesienny spacer i mogli zaobserwować jak wiatr wprowadza je w ruch. Dzieci z zerówki wykonały z owoców pyszną sałatkę i malowały jesienny sąd. Zeróweczka wykonała również piękne grzybowe rękodzieła, jeżyki i wiewiórki. W czasie zajęć przy pomocy naturalnych liczmanów ( kasztanów i żołędzi) przeliczały, tworzyły zbiory, porównywały ilość.