Skip to content

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zagórzu

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Przedszkole Samorządowe w Zagórzu

Kurs językowy na Cyprze

Maciej Klima

Kurs języka angielskiego w Cypryjskiej szkole językowej był dla mnie wielowymiarową przygodą. Po pierwsze miałem okazję intensywnie popracować nad moim językiem angielskim. Zajęcia w wielonarodowym zespole pozwoliły nabyć lub odświeżyć wiele informacji i umiejętności. Podziwiałem kunszt naszego lektora. To niezwykle trudne zadanie aby grupa przypadkowych o różnym poziomie i doświadczeniach, korzystała w pełni
z prowadzonych zajęć. Naszemu nauczycielowi ta sztuka udała się

Po drugie dane mi było obcować przez dwa tygodnie z kulturą cypryjską, w której na każdym kroku widać wpływy starożytności. Jako, że kursanci byli z różnych krajów to mogłem również za ich pośrednictwem poznać kulturę ich ojczyzn.

Ważnym dla mnie elementem wyprawy był kontakt z cypryjską przyrodą. Jej różnorodność budzi zachwyt. Wolny od zajęć czas poświęciłem na eksplorację wyspy. Nurkowanie
i obserwowanie życia morskiego, trekking dzikim kanionem czy też zdobycie najwyższej góry Cypru, to tylko niektóre z przygód, które dane mi było doświadczyć.

Co wyniosę z tego czasu? Energię i motywację do pracy, zwiększenie moich kompetencji komunikacyjnych oraz znajomość nowych zachwycających kultur i ludzi.

Materiał powstał w ramach realizacji projektu “Przygotujmy się!” 2022-1-PL01-KA122-SCH-000070892